14 Grudzień 2018 10:48:18
Dziś jest dzień
·Dziś jest:

Imieniny obchodzą:
Pompejusz, Sławobor, Alfred, Nahum, Arseniusz, Noemi, Izydor, Heron
Wschód słońca: 7:29
Zachód słońca: 15:21
·Dzień trwa:
7 Godzin 52 minut
KWIACIARNIA ZAPRASZA
Kliknij - zobacz ofertę
Foto z Newsa
Kliknij - zobacz ofertę
OGŁOSZENIA
.
.
.
Rozkład Jazdy
Rozkład jazdy BUS
Kąkolewnica
.
                                                                                                                                                      
Rozkład jazdy PKP
Radzyń Podl.
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24
· Najnowszy użytkownik: Kinga
POLITYKA PRYWATNOŚCI
Informacje o przetwarzaniu danych osobowych zgodne z RODO
Uratuj swoje rodzinne zdjęcia.
Stare odbitki czy całe albumy fotograficzne mogą na nowo odzyskać swój dawny blask
Kliknij a dowiesz się więcej
Statystyki
KORZYSTANIE Z TREŚCI
Wszystkie zdjęcia i filmy na stronie Kąkolewnica-info.pl są autorstwa fotoreporterów serwisu oprócz materiałów zaznaczonych jako nadesłane przez czytelników lub wyraźnie podpisane ich autorstwem. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez zgody materiałów zamieszczonych na stronie Kąkolewnica-info.pl takich jak filmy, zdjęcia będące autorstwa fotoreporterów serwisu jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
Patronat medialny
Patronat medialny
Kąkolewnica - info.pl
SYLWESTER 2018/2019 --- U KARASIA W KĄKOLEWNICY- UL. LUBELSKA 8
--- Weekend z Nagrodą !!! --- Wspaniała nagroda w postaci zegarka z drewna !!-- Kliknij
Weekend z Nagrodą !!! UWAGA drodzy klienci już w poniedziałek Wspaniała nagroda w postaci zegarka z drewna czeka na odbiór w Naszej firmie. Zrób zakupy w dniach od 13-15.12.2018 r.w firmie FARBEKS a już w poniedziałek możesz zostać posiadaczem wspaniałego zegarka. Kliknij - zobacz regulamin konkursu.
Narodowe Czytanie 2018 w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy
Nie miecz, nie tarcz - bronią języka, lecz - arcydzieła
11 września 2018 r. w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy odbyło się Narodowe Czytanie dzieła Stefana Żeromskiego pt. Przedwiośnie. Ta akcja prowadzona jest od 2012 r. i ma na celu propagowanie polskiej literatury, promowanie pięknej poprawnej polszczyzny oraz promowanie właściwych postaw wobec ojczyzny.
Dla naszej szkoły to też okazja do kontynuowania realizacji harmonogramu popularyzacji czytelnictwa Kto czyta, żyje za dwóch.
Tegoroczna edycja Narodowego Czytania odbyła się pod hasłem pochodzącym z powieści To dopiero przedwiośnie nasze. Wierzymy, ze doczekamy się jasnej wiosenki naszej.
Uroczystość rozpoczął dyrektor Zespołu Oświatowego Witold Lipski, który powitał zebranych i wprowadził w problematykę utworu. Przedwiośnie to powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku, w 6 lat po odzyskaniu niepodległości. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat wolnej Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania.
Narodowe Czytanie w naszej szkole uświetnili przybyli goście : ks. proboszcz J. Sałaj, ks. R. Osipacz, zastępca wójta gminy p. P. Komoń, kierownik GOPS-u p. E. Wójcik, dyrektor Banku Spółdzielczego p. A. Grudzińska, kierownik Publicznej Biblioteki p. E. Korulczyk, p. D. Jakubik – farmaceutka i wieloletnia działaczka Rady Rodziców, emerytowana nauczycielka p. S. Kania, p. S. Iwanowski -przyjaciel szkoły, członek Rady Nadzorczej BS. Wszyscy goście czytali wybrane fragmenty Przedwiośnia. Do wspólnej lektury tej pięknej książki dołączyli nasi nauczyciele: p. B. Wawryniuk, p. E. Marzycka, p. A. Zieńczuk, p. B. Matejek i uczniowie- Kinga Przychodzka i Martyna Lecyk. Poszczególne sceny zaprezentowane przed słuchaczami miały przybliżyć ich do doświadczeń sprzed wieku oraz przypomnieć im wydarzenia z czasów I wojny światowej i odzyskania niepodległości w 1918 r. ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla naszej tożsamości narodowej. Te niezwykłe fr. powieści Stefana Żeromskiego wprawiły w zachwyt i zaciekawienie niejednego młodego Polaka, co było widać na twarzach obecnych . Uwieńczeniem czytania była piosenka pt. Wolność M. Grechuty w wykonaniu Patrycji Komoń, którą do występu przygotowała pani Bożena Wawryniuk.
Na koniec dyrektorzy Witold Lipski i I. Sadło podziękowali wszystkim gościom za przybycie i wspólne czytanie.
Tę lekcję polskości przygotowały panie polonistki w osobach: E. Marzycka, A. Zieńczuk i B. Matejek wraz z nauczycielem biblioteki A. Zarzycką.
Mimo że dla uczniów naszej szkoły Przedwiośnie to trudna powieść, ale na pewno skłoni do refleksji nad dziejami ojczystymi, bo przecież, jak powiedział S. Żeromski, jesteśmy urodzeni z defektem polskości.

Zobacz fotorelację - kliknij w zdjęcie( Info: Bogumiła Matejek )
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
KORZYSTANIE Z TREŚCI
Wszystkie zdjęcia i filmy na stronie Kąkolewnica-info.pl są autorstwa fotoreporterów serwisu oprócz materiałów zaznaczonych jako nadesłane przez czytelników lub wyraźnie podpisane ich autorstwem. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez zgody materiałów zamieszczonych na stronie Kąkolewnica-info.pl takich jak filmy, zdjęcia będące autorstwa fotoreporterów serwisu jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.
CENY PALIW
Ceny paliw w Kąkolewnicy i Turowie
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zegar & Kalendarz
Zapraszamy na zakupy
Bar PIXEL Zaprasza
Kliknij - zobacz menu i zamów!
NOWOŚĆ w Menu !!!
Gofry - 4 zł
Kebab w bułce - 10 zł
Odbiór odpadów w 2018 r.
Spacer po Kąkolewnicy
Kąkolewnica w Google Street
View - kliknij w zdjęcie
Kąkolewnica z góry - WIDEO
Film Promujący Kąkolewnicę
Kliknij - zobacz film
Promocja Kąkolewnicy
Kąkolewnica z góry - foto
Odnawianie fotografii
Odnawianie starych zniszczonych fotografii
Kliknij a dowiesz się więcej