15 Lipca 2024 14:19:18
Dziś jest dzień
·Dziś jest:

Imieniny obchodzą:
Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna
Wschód słońca: 4:31
Zachód słońca: 20:40
·Dzień trwa:
16 Godzin 09 minut
Z VHS na DVD, PENDRIVE
Uchroń swoje filmy z wesela, komunii i uroczystości rodzinnych nagrane na kasetach magnetowidowych VHS przed zniszczeniem . Kliknij a dowiesz się wiecej
OGŁOSZENIA
Sprzedam budynek w centrum Kąkolewnicy na ul Lubelskiej 3 Szczegółowe informacje
Tel. 668 321 384
Sprzedam samochód dostawczy Citroen Berlingo 1,6 HDI
Tel.602 883 747
Kliknij w zdjęcie - zobacz ofertę
.
.
.
                                       
Foto z Newsa
Rozkład Jazdy
Rozkład jazdy BUS
Kąkolewnica
.
                                                                                                                                                      
Rozkład jazdy PKP
Radzyń Podl.
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24
· Najnowszy użytkownik: Kinga
Statystyki
KORZYSTANIE Z TREŚCI
Kopiowanie ze strony, przetwarzanie i rozpowszechnianie w całości lub w częściach materiałów,zdjęć i filmów bez zgody stanowi naruszenie praw autorskich.
Przedszkolaki z Brzozowicy ukończyły Akademię Bolka i Lolka
Grupa 4 i 5-latków z Zespołu Oświatowego im. Jana Pawła II w Brzozowicy Dużej ukończyła Akademię Bolka i Lolka.
Celem programu było rozwijanie kompetencji przyszłości. Na pierwszych październikowych zajęciach dzieci uczyły się kreatywności. Na początku zapoznały się z postaciami Bolka i Lolka, poznały autora bajki oraz wysłuchały historii jej powstania. Następnie wspólnie obejrzały jeden z odcinków oraz wysłuchały przygód bohaterów zawartych w książce „Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności’’. Oprócz wykonywania ciekawych zadań na kartach pracy, dzieci miały okazję odbyć rejs statkiem z kapitanem, podróż kolorową lokomotywą i samodzielnie wykonać małe żaglówki, które wzięły udział w wodnym wyścigu. Drugie zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania kolejnej bajki pt. „Bolek i Lolek i piracka przygoda. Bajka o odwadze”. Dzieci wzorowo zdały egzamin z zapamiętanej treści. Na wzór Tosi, która w opowiadaniu przebrana była za pirata Johna, dzieci również tego dnia przyszły we własnych strojach i kostiumach. Każdy zaprezentował swój ubiór i opowiedział o nim. Następnie, wprawnym okiem wyszukiwano różnic pomiędzy dwoma obrazkami na barwnej karcie pracy. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały kolejny odcinek przygód Bolka i Lolka oraz odpowiadały na pytania wychowawczyni - Pani Joanny Sobota. W kolejnej części zajęć maluchy wykazały się odwagą przy pokonywaniu toru przeszkód. Najsmaczniejsze zadanie zostawiono na koniec. Przedszkolaki, korzystając z przepisu Bolka i Lolka samodzielnie przygotowały „Kulki mocy”, które skonsumowały ze smakiem. Ostatnie zajęcia z cyklu Akademii Bolka i Lolka w grupie 4 i 5-latków upłynęły pod hasłem rozwiązywania problemów. Tradycyjnie, po wysłuchaniu całości treści książki – tym razem pt. „Bolek i Lolek szukają skarbów. Bajka o wychodzeniu z tarapatów’’ dzieci odpowiedziały na pytania dotyczące przygód chłopców. Zapamiętały nawet najdrobniejsze szczegóły! Przygotowane karty pracy pozwoliły dzieciom na poruszanie się po labiryntach, stawiając czoła różnym przeszkodom.
Na końcu zajęć przedszkolaki przechodziły ścieżkę prawdziwego labiryntu, w którym były ukryte skarby. Gdy wszystkie dzieci przeszły ścieżkę, czekała na nie nagroda – skrzynia skarbów pełna słodkości. Na podsumowanie każdych zajęć prowadząca wręczała pamiątkowe dyplomy, a na zakończenie Akademii – medale. Podczas realizacji tych zajęć dzieci naprawdę wykazały się kreatywnością, odwagą i motywacją do pokonywania trudności oraz rozwiązywania problemów.
Co więcej, pokochały postaci kultowej bajki sprzed lat.

Zobacz fotorelację - kliknij w zdjęcie

KOPIOWANIE I ROZPOWSZECHNIANIE BEZ ZEZWOLENIA ZDJĘĆ JEST ZABRONIONE !!
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez właściwego zezwolenia zdjęć i filmów ze strony jest zabronione. Naruszenie praw autorskich będzie skutkowało odpowiedzialnością karną, określoną w przepisach prawa
CENY PALIW - kliknij
Ceny paliw w Kąkolewnicy
               
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zobacz ofertę - kliknij
Zapraszamy na zakupy
Zobacz gazetkę - kliknij
Bar PIXEL Zaprasza
Kliknij - zobacz menu i zamów!
Odbiór odpadów w 2024 r.
Kąkolewnica z góry - WIDEO
Spacer po Kąkolewnicy
Kąkolewnica w Google Street
View - kliknij w zdjęcie
Kąkolewnica z góry - ZDJĘCIA
Film Promujący Kąkolewnicę
Kliknij - zobacz film
Promocja Kąkolewnicy
Odnawianie fotografii
Odnawianie starych zniszczonych fotografii
Kliknij a dowiesz się więcej