23 Kwietnia 2024 06:09:29
Dziś jest dzień
·Dziś jest:

Imieniny obchodzą:
Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda
Wschód słońca: 5:15
Zachód słońca: 19:41
·Dzień trwa:
14 Godzin 25 minut
KWIACIARNIA ZAPRASZA
Zobacz nową ofertę !!
Z VHS na DVD, PENDRIVE
Uchroń swoje filmy z wesela, komunii i uroczystości rodzinnych nagrane na kasetach magnetowidowych VHS przed zniszczeniem . Kliknij a dowiesz się wiecej
Foto z Newsa
OGŁOSZENIA
Sprzedam samochód dostawczy Citroen Berlingo 1,6 HDI
Tel.602 883 747
Kliknij w zdjęcie - zobacz ofertę
.
.
.
                                       
Transmisje Sesji Rady Gminy
Transmisje Sesji Rady Gminy Kąkolewnica... 2018 - 2023 . Transmisje Sesji Rady Gminy Kąkolewnica... 2023 -
Rozkład Jazdy
Rozkład jazdy BUS
Kąkolewnica
.
                                                                                                                                                      
Rozkład jazdy PKP
Radzyń Podl.
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24
· Najnowszy użytkownik: Kinga
Statystyki
KORZYSTANIE Z TREŚCI
Kopiowanie ze strony, przetwarzanie i rozpowszechnianie w całości lub w częściach materiałów,zdjęć i filmów bez zgody stanowi naruszenie praw autorskich.
Koncert Sławy Przybylskiej w Międzyrzecu Podlaskim
Zapraszamy na koncert Sławy Przybylskiej, który odbędzie sie w poniedziałek 26 lutego 2024 roku w Międzyrzecu Podlaskim.
Sława Przybylska zaśpiewa w międzyrzeckim Kinie Sława 26 lutego o godz. 19:00, jej akompaniatorem jest Janusz Tylman.
Wstęp na koncert jest wolny. Darmowe wejściówki na koncert można odebrać w kasie kina.
Sława Przybylska urodziła się 2 listopada 1932 roku w Międzyrzecu Podlaskim jako córka Józefa i Marianny Przybylskich. Dzieciństwo i pierwsze lata nauki spędziła na Podlasiu, zaś jako piętnastoletnia dziewczyna opuściła na zawsze rodzinny dom i miasto. W 1946 roku rozpoczęła edukację w podkrakowskich Krzeszowicach, a następnie kontynuowała naukę w Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie.

Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła studia na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Służby Zagranicznej, uzyskując w 1954 roku dyplom i kwalifikacje ekonomisty. Rok 1957 okazał się przełomowym i najważniejszym w życiu artystycznym Sławy Przybylskiej. Podwójne zwycięstwo w konkursie Polskiego Radia, a następnie w konkursie Telewizji Polskiej na najlepszego piosenkarza amatora rozpoczęło pasmo sukcesów młodej piosenkarki i przesądziło o wyborze drogi życiowej i zawodowej. W następnych latach podejmuje naukę w Szkole Muzycznej i Radiowym Studiu Estradowym. Druga połowa lat pięćdziesiątych jest początkiem kariery artystycznej i estradowej Sławy Przybylskiej.

Ogromny sukces przynosi jej nagranie w 1958 roku piosenki z muzyką Lucjana Kaszyckiego „Pamiętasz była jesień” do filmu Wojciecha Hasa „Pożegnania”. W latach 1958-1960 nagrała piosenki do filmów: „Popiół i diament” i „Niewinni czarodzieje” Andrzeja Wajdy, „Rozstanie” Wojciech Hasa, „Zezowate szczęście” Andrzeja Munka. Uczestniczy w kształtowaniu życia kulturalnego Polski, inicjując powstanie Teatrzyku Piosenki „Tingel-Tangel”. Występowała w kabarecie Kazimierza Krukowskiego „U Lopka”, Jana Pietrzaka „Pod Egidą” oraz kabarecie „Kurierek”. W latach 1983-88 była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie.

Ważne miejsce w działalności piosenkarki zajmują pieśni i piosenki Żydów Polskich oraz piosenki izraelskie, w tym szczególnie muzyczne motywy biblijne. Na przełomie wieków XX i XXI uczestniczyła w Festiwalach Kultury Żydowskiej, przyczyniając się do popularyzacji kultury tego narodu oraz działając na rzecz polsko-żydowskiego porozumienia.

Za wybitne zasługi i osiągnięcia Sława Przybylska odznaczona została m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2011). Ponadto jest laureatką Diamentowego Mikrofonu (2015), a w 2012 roku, z okazji 80. urodzin i 55-lecia pracy artystycznej, została wyróżniona medalem „Pro Masovia”.

   Wojciech Kośmider
KOPIOWANIE I ROZPOWSZECHNIANIE BEZ ZEZWOLENIA ZDJĘĆ JEST ZABRONIONE !!
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez właściwego zezwolenia zdjęć i filmów ze strony jest zabronione. Naruszenie praw autorskich będzie skutkowało odpowiedzialnością karną, określoną w przepisach prawa
CENY PALIW - kliknij
Ceny paliw w Kąkolewnicy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zobacz ofertę - kliknij
Zapraszamy na zakupy
Zobacz gazetkę - kliknij
Bar PIXEL Zaprasza
Kliknij - zobacz menu i zamów!
Odbiór odpadów w 2024 r.
Kąkolewnica z góry - WIDEO
Spacer po Kąkolewnicy
Kąkolewnica w Google Street
View - kliknij w zdjęcie
Kąkolewnica z góry - ZDJĘCIA
Film Promujący Kąkolewnicę
Kliknij - zobacz film
Promocja Kąkolewnicy
Odnawianie fotografii
Odnawianie starych zniszczonych fotografii
Kliknij a dowiesz się więcej