Uchroń swoje filmy z wesela, komunii i uroczystości rodzinnych nagrane na kasetach magnetowidowych VHS przed zniszczeniem . Kliknij a dowiesz się wiecej
Sklep Papierniczy NINA
Zobacz co dziś w promocji !!
- kliknij
OGŁOSZENIA
Sprzedam budynek a działką 0,10 ha w centrum Kąkolewnicy na ul Lubelskiej 3
Szczegółowe informacje
Tel. 668 321 384
Sprzedam samochód dostawczy
Citroen Berlingo 1,6 HDI
Kopiowanie ze strony, przetwarzanie i rozpowszechnianie w całości lub w częściach materiałów,zdjęć i filmów bez zgody stanowi naruszenie praw autorskich.
Dokładnie 5.02.2019 roku minęło 72 lata od tragicznej śmierci ks. Lucjana Niedzielaka, ówczesnego Proboszcza w Polskowoli w parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty, obecnie Patrona naszej Szkoły.
W tym dniu społeczność szkoły na czele z Panem Dyrektorem, Gronem Pedagogicznym, rodzicami i uczniami wzięła udział we Mszy świętej sprawowanej przez ks. Marka Chojnowskiego w intencji zmarłego ks. Niedzielaka oraz w intencji społeczności naszej szkoły byśmy w swoim życiu potrafili być wierni tym ideałom którym służył i za które oddał życie nasz Patron. We Mszy św. udział wzięli liczni Parafianie z Polskowoli modląc się za swojego byłego Proboszcza, Pani Wójt Gminy Kąkolewnica Anna Mróz oraz przedstawiciele najbliższej rodziny ks. Niedzielaka z parafii Hadynów skąd ks. Lucjan pochodził i gdzie został pochowany.
Po Mszy świętej wszyscy udali się do miejsca śmierci ks. Niedzielaka, gdzie przy krzyżu upamiętniającym Jego śmierć wspólnie odmówiliśmy modlitwę za zmarłego księdza i wszystkich zmarłych, którzy tak jak On oddali życie za wolność naszej Ojczyzny, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.
Druga część naszej uroczystości miała miejsce w szkole gdzie do już wymienionych wcześniej uczestników dołączyli klerycy IV roku Wyższego Seminarium Duchownego z Siedlec: Damian Gadamer, Adrian Gendek, , Grzegorz Góraj oraz Robert Piegdoń.
Po odśpiewaniu hymnu w obecności sztandaru szkoły, powitaniu gości i wszystkich zebranych przez Dyrektora Szkoły Pana Michała Matejka uczniowie klasy VI i VIII przedstawili sztukę, według scenariusza przygotowanego półtora roku temu przez wspomnianych wyżej kleryków, o ks. Stanisławie Brzósce pt. Ostatni Buntownik 1865. Rzecz o ks. Stanisławie Brzósce
Choć ks. Brzóska żył prawie sto lat wcześniej niż nasz Patron, zginął jako kapelan przegranego przez Polaków Powstania Styczniowego - to zarówno i jeden i drugi byli kapłanami naszej siedleckiej diecezji, obaj służyli dobru naszej Ojczyzny i za Nią oddali swoje młode życie. To dzięki ofierze z Ich życia my dziś żyjemy w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. To Ich postawa i przykład powinny inspirować nas do miłowania Ojczyzny i służenia Jej.
Sztuka została wyreżyserowana przez ks. Marka Chojnowskiego oraz Pana Romana Zgorzałka, który zadbał o przepiękną muzykę i wszystkie detale związane z militariami używanymi w przestawieniu. Pan Roman jako znany pasjonat wojskowości wszystkie egzemplarze używanej broni z czasów Powstania Styczniowego, wojskowe czapki rosyjskich żołnierzy czy powstańców wykonał osobiście używając do tego papieru, kleju i farby. Sami aktorzy zatroszczyli się o swoje stroje upodabniając się w nich do osób przez siebie granych.
Efekty wspólnej pracy uczniów i nauczycieli mogliśmy podziwiać w ponad godzinnym spektaklu, który wszyscy obejrzeli z wielkim zainteresowaniem i przejęciem, nawet najmniejsze dzieci uczęszczające do Przedszkola, których oglądanie scen z życia bohaterów naszej narodowej historii nie znudziły. Zdolności aktorskie naszych uczniów możemy podziwiać na załączonych fotografiach.
KOPIOWANIE I ROZPOWSZECHNIANIE BEZ ZEZWOLENIA ZDJĘĆ JEST ZABRONIONE !!
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez właściwego zezwolenia zdjęć i filmów ze strony jest zabronione. Naruszenie praw autorskich będzie skutkowało odpowiedzialnością karną, określoną w przepisach prawa